Rozpočet – Medium

V tomto článku sa pokúsim spísať základnú výstroj, ktorá sa využíva v kurzoch prežitia Funvival a zmestiť sa do rozpočtu 200€.

Nôž + kresadlo

Kedže si už toho môžme dovoliť trochu viac, ale zase nie tak veľmi, spojíme dva kvalitné výrobky do jedného. Firma Light my fire sa spojila s firmou Mora a spolu vytvorili krásny nôž s kresadlom. Obaja výrobcovia majú vysokokvalitné výrobky za rozumnú cenu a preto vám odporúčam nôž Light my fire FireKnife

Light my fire Swedish Fire Knife

Cena odhadom 30€.

Nástroj na ťaženie dreva

Sekera

V strednej cene vyhráva sekera od Husqvarny, ktorej výrobcom je firma Hulfators (vyrába veľmi kvalitné sekery) Cena do 30€.

Mačeta

V strednej cenovej kategorií vyhráva mačeta americkej firmy Cold Steel (keďže sa výroba presúva do Ázie, treba si mačetu nechať vybrúsiť odborníkom – pôvodné ostrie za moc nestojí) Cena s vybrúsením do 25€.

Skladacia pílka

V tejto kategórii vyhráva pílka od firmy Fiskars. Pri kúpe skladacej pílky treba dávať pozor na vychýlenie zubov pílky. Čím väčšie tým lepšie. Cena okolo 20€.

 

Je na vás čo preferujete. Niekto rád sekery, niekto mačety a ja osobne preferujem skladacie pílky pre ich nízku hmotnosť, veľkosť a malú námahu pri práci s drevom.

Celta

Pri strednej triede rozpočtu budem stále odporúčať kryciu plachtu, najlepšie s maskovacím vzorom a pre väčších v rozmeroch 4m x 3m. Cena do 10€.

Karimatka

Pri väčšom rozpočte by som odporúčal zaobstarať si samonafukovaciu karimatku. Dá sa zohnať všelikde od športových obchodov po Tesco alebo Jysk. Cena do 30€.

Samonafukovacia karimatka

Spacák

Pri väčšom rozpočte odporúčam si odsledovať akcie na spacáky (napr. na stránke ExiSportu) a prečítať si informácie o použitých materiáloch a teplotách, do ktorých sa môžu použiť.Cena do 50€.

Ešus

Ak plánujeme poľný riad používať častejšie, zo zdravotných dôvodov si treba vybrať riad z nehrdzavejúcej ocele. Sú rôzne druhy, ale najviac používaný je asi tento typ ešusu. Cena do 10€.

Buzola

Tu si moc nepomôžeme pokiaľ doma nejakú nemáme. Odporúčam takúto buzolu. Treba hľadať takú, ktorá má na sebe nakreslenú šípku. Cena zhruba 5€.

Baterka

V strednom rozpočte rozhodne čelovka. Tu nie je o čom 🙂 Ako som písal v článku Rozpočet minimum, treba skočiť do rybárskych potrieb, tam majú rozumné ceny. Cena do 10€.

Chemické svetlo

Ak už budete v tom rybárskom obchode kúpte si chemické svetlo. Stojí zhruba 0,30€ za kus 🙂 Stačia vám dva kusy. Cena odhadom do 1€.

Batoh

Odporúčam pri väčšom rozpočte investovať do batohu. Musí pohodlne sedieť na chrbte bez toho, aby vás odieral. Je vhodné, aby mal priestor i pre waterpack (vak na vodu s hadičkou). Môžte podporiť slovenských výrobcov ako je Tifantex ;). Cena do 50€.

Súhrn

Nôž + kresadlo

30€

Mačeta, sekera, pílka

25€

Celta

10€

Karimatka

30€

Spacák

50€

Ešus

10€

Buzola

5€

Baterka

10€

Chemické svetlo

1€

Ruksak

50€

Súhrn

221€

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.