Paracord braclet a.k.a náramok prežitia

V súčasnej móde pozorujem vzrastajúci trend nosenia survival náramkov. V nasledujúcich pár riadkoch vám ich skúsim predstaviť a ponúknuť vám môj názor a pár návodov ako si takýto náramok spraviť.Survival náramok sa skladá z 3-8m pevnej paracordovej šnúry a môže obsahovať plastový klips alebo kovovú sponu.

Samotný Dave Canterbury (zakladateľ školy prežitia Pathfinder school a účinkujúci v dokumentárnom seriály Dual survival) hovorí, že do lesa nikdy neberie nič čo by nevedel použiť troma spôsobmi. V našom prípade je paracordová šnúrka neoceniteľná v prírode a v prežití.

Pre tých čo to berú náramok ako módny doplnok gratulujem, tí čo to s prežitím myslia vážne chcem upozorniť na pár nevýhod náramku:

1) náramok treba nosiť stále zo sebou

2) náramky sú väčšinou pevne viazané a dobre upevnené aby sa ľahko nevyvliekli a v prípade zranenia sa vám ani nemusí daný náramok podariť rozmotať

Paracord náramky sa dokonca dostali i do filmu. Ak máte záujem pozrite si film Hunt to Kill , ale musím vás upozorniť na to, že je to americký film a trochu to s tým náramkom preháňajú. (príjemné pozeranie prajem)

A ako som sľúbil prídávam dva návody na pekné náramky:

(zdrojom obrázkov je náš úžasný internet nie je to moja tvorba šírim len myslienku 😉 )

 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.